Lider Matbaa Mürekkepleri ve Kimyasalları Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Hakkımızda

Lider Matbaa Mürekkepleri ve Kimyasalları Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. Lider Matbaa Mürekkepleri ve Kimyasalları Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak köklü bir geçmişe sahibiz. Firmamız 1983 yılında kurulmuş olup Üreten Kimya A.Ş. olarak 1989 yılında ambalaj sektörüne Cold Seal ve Heat Seal lak ürünleri ile hızlı bir başlangıç yapmıştır. 1996 yılında ürün gamına solvent bazlı matbaa mürekkeplerini de ekleyen firmamız, 2011 yılına kadar ambalaj sektörüne solvent bazlı flexo ve rotogravür baskı mürekkepleri, cold seal, heat seal ve laklar gibi çeşitli destekliyici ürünler ile hizmet vermiştir.

2011 yılında firmamız yeni bir yapılanmaya girmiş olup, 1 Temmuz 2013’te Üreten Kimya’nın devamı olarak Lider Matbaa Mürekkepleri kurulmuştur. Fabrikamız 5500 m2'lik kapalı alanıyla, Gebze Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet göstermekte olup, flexible ambalaj sektöründe OPP, MOOP, POPP, PET, PVC, PE, aluminyum, folyo ve kuşe kağıt baskıları için mürekkep serilerimiz bulunmaktadır.

Bununla birlikte özellikle aluminyum folyo için heat-seal laklar, baskı altı ve baskı üstü lakları, metalize yada pearlize filmler için primer laklar, release laklar ve çikolata yada gofret ambalajları için cold seal yapıştırıcılar üretim paletimizde bulunmaktadır.

Vizyonumuz

Kalite, hizmet ve sürekliliğe verdiğimiz önem ile müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak. Aynı memnuniyeti çalışanlarımız için de sağlayıp, örnek bir kuruluş olmak.

Misyonumuz

Ar-Ge çalışmalarına önem verip, müşterilerimize kaliteli, ekonomik çözümler sunmak. Müşterilerimizin iş geliştirmelerine yardım edip, müşterilerimiz için sadece bir tedarikçi değil, çözüm ortağı olmak.

Kalite Politikamız

Lider Matbaa Mürekkepleri ve Kimyasalları Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak amacımız, ISO 9001:2015 Standartlarına dayanan ve müşteri memnuniyetini hedefleyen güvenilir bir Kalite Sistemi oluşturmaktır. Bu kalite sisteminin temelini 3 ana unsur oluşturmaktadır:

 1. PROSESTE KALİTE
 2. ÜRÜNDE KALİTE
 3. HİZMETTE KALİTE
Bunlara ek olarak:
 • Kalite Yönetim Sisteminin geliştirilmesi,
 • Kuruluşun amacına uygun olarak Kalite Yönetim Sisteminin etkinliğini,
 • sürekli iyileştirme ve ihtiyaçlara uyumlu olması,
 • En yüksek verimlilikle çalışarak rekabet gücümüzün artırılması ve maliyetlerin düşürülmesi,
 • Çalışan personelin sürekli eğitime tabi tutularak nitelikli işgücü yetiştirilmesi,
 • Çalışanların memnuniyetinin sağlanması,
 • Her departmanda Kalite Hedeflerine uygun prensiplerin uygulanması,
 • Fizik ve sosyal çevrenin korunmasına gereken önemin verilmesi.
Lider Matbaa Mürekkepleri ve Kimyasalları Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. bu hususların gerçekleşmesi ve çalışanlarının bu doğrultuda bilinçlendirilmesi için gerekli tüm çabayı göstermekte kararlıdır.

Oğuz Burak ÜRETEN
Genel Müdür
HomeAbout USProductsLInksContact