Lider Matbaa Mürekkepleri ve Kimyasalları Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Ürünlerimiz

Solvent bazlı Gıda Ambalaj Mürekkepleri

Mürekkep serilerimizin Flexo ve Rotagravür baskı tekniklerine uyumlu alt serileri olduğu gibi aynı zamanda iki baskı metodu için de kullanılabilecek ortak mürekkep serilerimiz de mevcuttur
LT Serisi (Betalam)
Düşük solvent bakiyesine sahip, BOPP, CPP ve Alüminyum yüzeylerde mükemmel adezyon ve yüksek ısı dayanımına sahip yeni nesil mürekkeplerdir.
Laminasyona uygun olan bu seri, Alüminyum üzerinde yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır. Düşük fırın sıcaklığı ve yüksek baskı hızlarına uygundur.
PT Serisi (Betapet)
Düşük solvent bakiyesine sahip, PET malzemelerde mükemmel adezyon ve yüksek ısı dayanımına sahip yeni nesil mürekkeplerdir.
Laminasyona uygun ve Twist PET’ler için ayrı serilerimiz mevcuttur. Düşük fırın sıcaklığı ve yüksek baskı hızlarına uygundur.
LF Serisi (Betapol)
Düşük solvent bakiyesine sahip, PE malzemelerde mükemmel adezyon ve yüksek ısı dayanımına sahip yeni nesil mürekkeplerdir.
Yüksek anilox değerlerinde, yüksek renk şiddetine sahiptir.


Mürekkep Serilerimiz ve Teknik Özellikleri


Laklar

Heat Seal Lakları (Isıl Yapışmalı Lak)
HS3064/65 serisi
Aluminyum folyoyu herhangi bir primer lak gerektirmeden PP, PS VE PVC malzemeye direk yapıştırma özelliğine sahiptir. Primer lak desteği ile PET-PET uygulamalarında kullanılabilir. (LK0950.)
HS3900 serisi
Evrensel bir termokolon laktır. Pet-Pet uygulamalarında primer gerektirmeden sonuç verir.
HS2000 serisi
Aluminyum malzemeyi direk PS malzemeye yapıştırma özelliğine sahiptir.
HS2002 serisi
Aluminyum malzemeyi direk PVC malzemeye yapıştırma özelliğine sahiptir.
Cold Seal Laklar
Hızlı çalışma koşullarına uygun, AB yönetmeliklerine uygun ürünlerdir.
Baskı Altı Lakları
Bu serideki ürünlerimiz mürekkebin değişik özelliklerdeki malzemelere düzgün bir şekilde tutunmasını sağladığı gibi aynı zamanda çeşitli Heat Seal Lak ürünlerimizin uygulama sahasını genişletmektedir.
Baskı Üstü Lakları
Bu başlık altıdaki farklı kodlarda bulunan ürünlerimiz baskı sonrasında ürünlere, ısı dayanımını arttırmak, mat efekti vermek, deep- freeze direncini arttırmak H2O2 (Hidrojen peroksit) dayanımı kazandırmak ve antistatik özellikler için kullanılır.


Lak Serilerimiz ve Teknik Özellikleri

HomeAbout USProductsLInksContact